Torby foliowe – zastosowania.

Torby foliowe mają szerokie zastosowania w przemyśle oraz codziennym życiu każdego z nas. Służą jako opakowanie przeróżnych artykułów ? spożywczych, a także technicznych. Codziennie pakujemy w nie zrobione w sklepie zakupy, a później jeszcze wielokrotnie je wykorzystujemy do przeniesienia różnych rzeczy.

Szczególną odmianą worków są woreczki do chleba i innych produktów spożywczych, bowiem muszą one być wykonane z materiałów dopuszczonych do kontaktu z żywnością. Tego rodzaju opakowania są skrupulatnie sprawdzane przez odpowiednie służby, ich skład podlega ciągłej kontroli. W przeciwnym razie szkodliwe substancje mogłyby przeniknąć do żywności, uniemożliwiając jej spożycie.

Dotyczy to nie tylko opakowań, w które fabrycznie zapakowane są produkty, ale również opakowań jednorazowych, i naczyń plastikowych, w których często serwowane jest jedzenie w barach szybkiej obsługi.

Opakowania na żywność muszą spełniać wyśrubowane normy bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest nie tylko ochrona przed dostaniem się do produktu szkodliwych bakterii, ale również przedłużenie jego trwałości i przydatności do spożycia.

Żywność łatwo się psuje, dlatego ciągle wprowadza się nowsze modele opakowań, mających ją jak najdłużej chronić przed zepsuciem. Zagrażają jej różne czynniki ? wilgoć, promienie słoneczne, powietrze itd.

Tendencja do ograniczania stosowania środków konserwujących żywność wymusza rozwój branży opakowań. Pod uwagę brane są różne parametry opakowań, takie jak: właściwości barierowe, przepuszczalność, odporność na UV i wiele innych.

Opakowania coraz częściej są przezroczyste, powinny bowiem atrakcyjnie zaprezentować produkt (konsumenci chcą zobaczyć produkt przed jego kupnem). Opakowania sprawiają, że produkty spożywcze nie tracą swoich właściwości odżywczych i wyglądają zachęcająco.

Opakowania spożywcze, takie jak worki do chleba, mogą spełniać różne role. Przede wszystkich chronią pieczywo przed bakteriami i innymi zanieczyszczeniami w trakcie transportu, informują o rodzaju i składzie chleba, jego producencie, mogą również spełniać funkcję marketingową. Tworzywa sztuczne stanowią główny materiał wykorzystywany w branży opakowań ? ze względu na swoją trwałość, wytrzymałość i atrakcyjny wygląd.